لوگوی سمپاد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان
سربرگ دبیرستان متوسطه دوم علامه حلی پنج
دبیرستان دوره دوم علامه حلی ۵ تهران

درباره ما


ايده اوليه تاسيس دبيرستان استعداد درخشان علامه حلي ۵ در سال ۸۹ و در جمعي از فارغ التحصيلان و دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف در بستري فرهنگي و با هدف آموزش تيزهوشان شکل گرفت. جمعي از مدال داران المپیاد و رتبه هاي برتر کنکور با انگيزه فعاليت هائي در حوزه ي اجتماعي و انساني به طور هرچه مستقيم تر به دنبال ايجاد محيطي براي رشد چندجانبه شخصيتي، روحي و علمي و مهارتي تعدادي از جوانان بودند که نزد خود اين محيط را "مدرسه زندگي" مي ناميدند.

سپس به مدت يک سال و نيم، تحقيقات در جزئيات آموزشي، فرهنگي و گردش کارها و بسترسازي براي اجرائي شدن پروژه و رفع موانع اجرائي انجام پذيرفت که در ارديبهشت ماه ۸۹ پس از جذب ۱۲۰ دانش آموز در پايه اول و در منطقه ۶، دبيرستان شروع به فعاليت کرد. در اين راستا، طرح تاسيس و تقويم اجرائي دبيرستان با مشورت ۵ نفر از افراد با سابقه و ماهر در تعليم و تربيت نوشته شد. کارهاي اجرایي اعم از تجهيز آزمايشگاه ها، کلاس ها و کارگاه هاي پژوهشي انجام شد. گروه هاي آموزشي و پژوهشي با جذب سرگروه ها از بهترين هاي هر رشته در مجموعه سمپاد انجام شد و هر سال به کيفيت بخشي و اصلاح کادر و جذب بهترين نيروها اقدام شد.

چرا ما ؟

به روایت آمار و گفته بسیاری از فعالین حوزه سمپاد، این مرکز علاوه بر کسب نتایج بسیار درخشان درحوزه های آموزشی، پژوهشی و المپیاد، به الگوی تعالی برای سایر مدارس سمپاد نیز تبدیل شده است.

نظام آموزشی حلی۵، برگرفته از نظام آموزشی قدیم سمپاد و دارای طرح درس های پیوسته سه ساله، عمیق و خلاقانه بوده که با استفاده از تجربیات اساتید برجسته و قدیمی سمپاد طراحی شده است.

دستاورد های آموزشی

دانش آموزان حلی۵ موفق به کسب ۲ رتبه تک رقمی کشوری و ۱۳ رتبه دو رقمی منطقه یک شده اند

المپیاد های علمی

دانش آموزان این مرکز در ۴ دوره موفق به کسب ۴ طلا ۳ نقره و ۱۰ برنز کشوری شده اند.

فعالیت های پژوهشی

هرساله نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان با عنوان سمینار برگزار می گردد.

افتخارات

به طور میانگین، از هر ۲۵ دانش آموزی که در حلی ۵ تحصیل کرده اند، ۸ نفر رتبه زیر ۱۰۰۰ رشه ریاضی و تجربی منطقه ۱، یک نفر رتبه زیر ۱۰۰ رشته ی ریاضی و تجربه منطقه ۱ و ۱ نفر مقام کشوری/جهانی المپیاد کسب کرده است

0 مقام مسابقات کشوری و جهانی
0 رتبه ی زیر هزار کنکور
0 مدال المپیاد

تالار افتخارات

برخی از دانش آموختگان

افتخارات کسب شده توسط دانش آموزان دبیرستان علامه حلی ۵ در ادوار گذشته