درباره ما

چرا ما؟

به روایت آمار و گفته بسیاری از فعالین حوزه سمپاد، این مرکز علاوه بر کسب نتایج بسیار درخشان درحوزه های آموزشی، پژوهشی و المپیاد، به الگوی تعالی برای سایر مدارس سمپاد نیز تبدیل شده است.
نظام آموزشی حلی۵، برگرفته از نظام آموزشی قدیم سمپاد و دارای طرح درس های پیوسته سه ساله، عمیق و خلاقانه بوده که با استفاده از تجربیات اساتید برجسته و قدیمی سمپاد طراحی شده است.

دست‌آوردهای آموزشی

دانش‌آموزان حلی۵ موفق به کسب ۲ رتبه تک رقمی کشوری و ۱۳ رتبه دو رقمی منطقه یک شده‌اند

المپیادهای علمی

دانش‌آموزان این مرکز در ۴ دوره موفق به کسب ۴ طلا ۳ نقره و ۱۰ برنز کشوری شده‌اند.

فعالیت‌های پژوهشی

هرساله نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان با عنوان سمینار برگزار می گردد.

ایده اولیه تاسیس دبیرستان استعداد درخشان علامه حلی ۵ در سال ۸۹ و در جمعی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در بستری فرهنگی و با هدف آموزش تیزهوشان شکل گرفت. جمعی از مدال داران المپیاد و رتبه های برتر کنکور با انگیزه فعالیت هائی در حوزه ی اجتماعی و انسانی به طور هرچه مستقیم تر به دنبال ایجاد محیطی برای رشد چندجانبه شخصیتی، روحی و علمی و مهارتی تعدادی از جوانان بودند که نزد خود این محیط را «مدرسه زندگی» می‌نامیدند.
سپس به مدت یک سال و نیم، تحقیقات در جزئیات آموزشی، فرهنگی و گردش کارها و بسترسازی برای اجرائی شدن پروژه و رفع موانع اجرائی انجام پذیرفت که در اردیبهشت ماه ۸۹ پس از جذب ۱۲۰ دانش‌آموز در پایه اول و در منطقه ۶، دبیرستان شروع به فعالیت کرد. در این راستا، طرح تاسیس و تقویم اجرائی دبیرستان با مشورت ۵ نفر از افراد با سابقه و ماهر در تعلیم و تربیت نوشته شد. کارهای اجرایی اعم از تجهیز آزمایشگاه ها، کلاس ها و کارگاه های پژوهشی انجام شد. گروه های آموزشی و پژوهشی با جذب سرگروه ها از بهترین های هر رشته در مجموعه سمپاد انجام شد و هر سال به کیفیت بخشی و اصلاح کادر و جذب بهترین نیروها اقدام شد.

افتخارات

به طور میانگین، از هر ۲۵ دانش‌آموزی که در حلی ۵ تحصیل کرده‌اند، ۸ نفر رتبه زیر ۱۰۰۰ رشته ریاضی و تجربی منطقه ۱، یک نفر رتبه زیر ۱۰۰ رشته‌ی ریاضی و تجربی منطقه ۱ و ۱ نفر مقام کشوری یا جهانی المپیاد کسب کرده است.

۱۷
مدال المپیاد
۱۱۹
رتبه زیر هزار کنکور
۵
مقام مسابقات کشوری و جهانی
تالار افتخارات

برخی از دانش‌آموختگان

افتخارات کسب‌شده توسط دانش‌آموزان دبیرستان علامه حلی پنج در ادوار گذشته

محمدامین سالارکیا

دانش‌آموز دوره ۲ علامه حلی ۵

رتبه ۶ منطقه ۱ (رتبه ۸ کشوری) در کنکور سراسری ریاضی
مدال نقره ی المپیاد فیزیک کشوری
فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف

امیررضا پاشاپور

دانش‌آموز دوره ۳ علامه حلی ۵

رتبه ۳ منطقه ۱ (رتبه ۸ کشوری) در کنکور سراسری تجربی
مدال برنز المپیاد سلول های بنیادی
دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران

سیدمهدی صادق شبیری

دانش‌آموز دوره ۴ علامه حلی ۵

مدال برنز المپیاد جهانی کامپیوتر ژاپن ۲۰۱۸
دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف